Vanaf vrijdag 19 september 2025 loopt de periode af waarin in de Waddenzee het brievenbusnet als alternatief voor de zeeflap was toegestaan. Na die datum mag er niet meer met de brievenbus worden gevist.
Verlening tot en met 19 september
Oorspronkelijk is het gebruik van het brievenbusnet vanuit de natuurvergunningen alleen toegestaan in de maanden juni, juli en augustus. Vanwege de uitzonderlijk grote hoeveelheden zeewier(groen) in de Waddenzee, dat het werken met de zeeflap bemoeilijkte, heeft de Nederlandse Vissersbond eind augustus een formeel verzoek tot verlenging ingediend bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
Op basis van dat verzoek is besloten de periode kortlopend te verlengen met maximaal drie weken. Hierdoor konden vissers het brievenbusnet blijven toepassen tot en met 19 september 2025
Belang voor vissers
De Nederlandse Vissersbond is blij dat de verlenging was toegekend. Daarmee werd de garnalenvisserij in de Waddenzee in een periode met veel zeewier langer op een werkbare en uitvoerbare manier mogelijk gemaakt.
Vanaf maandag 22 september niet meer toegestaan
Nu de verlenging deze visweek ten einde loopt, wijzen wij onze leden erop dat het gebruik van het brievenbusnet op de Waddenzee vanaf maandag 22 september niet meer is toegestaan. Vissers dienen vanaf dat moment weer gebruik te maken van de verplichte zeeflap.
Voor meer informatie
Contact opnemen met het team Nederlandse Vissersbond, T 0527-698151 of secretariaat@vissersbond.nl,
vragen naar Durk van Tuinen, Amerik Schuitemaker of Ben Scholten.


