Benuttingsoverzicht vis-uren Wnb-vergunning garnalenvisserij

8 december, 2022

Het ministerie van Landbouw, Natuur & Voedselkwaliteit stuurt ons periodiek een overzicht van de gerealiseerde vis-uren door de garnalenvisserij in de verschillende Natura2000-gebieden. De benutting van de vis-uren wordt gemonitord in het kader van de vergunning op basis van de Wet natuurbescherming (Wnb-vergunning) voor de garnalenvisserij.

Realisatie vis-uren tot 6 december 2022

In opdracht van het ministerie van LNV wordt de benutting van de vis-uren gemonitord door Wageningen Marine Research (WMR). Periodiek rapporteert WMR de tussentijdse benutting van de vis-uren aan het ministerie, waarna het ministerie deze informatie deelt met de sector. Onderstaand het overzicht van de benutting van de vis-uren tot en met de meest recente peildatum 6 december 2022.

 

Natura2000-gebieden

IJkpunt vis-uren

Actuele tussenstand
6 december 2022

Benutting %

Oosterschelde

292 vis-uren

89 vis-uren

30 %

Westerschelde

3.594 vis-uren

3.429 vis-uren

95 %

Noordzeekustzone

120.867 vis-uren

83.288 vis-uren

69 %

Voordelta

25.565 vis-uren

17.100 vis-uren

67 %

Vlakte van de Raan

3.644 vis-uren

4.790 vis-uren

131 %

Waddenzee

92.398 vis-uren

73.718 vis-uren

80 %

 

In de tweede kolom worden de aantallen vis-uren genoemd zoals deze in de Wnb-vergunning garnalenvisserij per Natura2000-gebied zijn opgenomen. In de derde kolom wordt vervolgens aangegeven hoeveel vis-uren er dit jaar gerealiseerd zijn t/m de peildatum. De laatste kolom geeft vervolgens de benutting van de vis-uren weer waarbij de actuele tussenstand als percentage van het ijkpunt wordt uitgedrukt.

Voor meer informatie

Contact opnemen met het team Nederlandse Vissersbond/PO Delta Zuid, via T 0527-698151 of secretariaat@vissersbond.nl, vragen naar Egbert van der Tuin.

Egbert van der Tuin
Egbert van der Tuin

Aanmelden weekjournaal

Plaatsen van formulier mailchimp

Recent Courses